3,5%-os a YTY növekedés az első negyedévben. Elég régen örülhettünk ilyen hírnek és még régebben annak, amikor a GDP növekedés meghaladta az államháztartási hiányt.
A megugró ipari termelés és szolgáltatások jelentették a hajtóerőt. Ebből a szolgáltatások egy része a választási kampányhoz köthetők, tehát nem megismétlődőek.
Amit a statisztikai hivatal nem lát vagy nem akar látni, az a 600K kimenekült hatása. A kimenekültek nincsenek itt, kisebb a verseny a munkahelyekért, emelkednek a bérek. Ez nagyon lassan gyűrűzik le a statisztikákba. A 600K kimenekült nincsen itt, nem kell fizetni nekik munkanélküli és egyéb segélyt, nem vesznek igénybe állami szolgáltatásokat.
A növekedés szvsz. maradni fog, ha nem változik a Status Quo. A FIDESZ rablásokat már beárazta a piac, a közműveket már leírta mindenki, még a tulajdonosok és az ott dolgozók is. A takarékokat most lopják el, de ez már régóta tart és a tulajdonosok kisemberek, akiknek eddig is kevés közük volt a gazdasághoz. A trafikok ellopása sem érintette a befektetőket. A befektetőket az sem zavarja, ha esetleg lenyúlják a szesz kereskedelmet is.
A befektetők tehát mostanra elég biztonságosan érzik magukat, főleg, ha OV aláírt velük egy "tőled nem lopok" megállapodást.
A Kecskeméten kialakult új ipari központ most kezd felpörögni. Nem csak a Mercedes gyár, hanem a beszállítói is, valamint az a sok százezer ember, akik az ipari központban dolgozókat kiszolgálják, kőművesek, víz-gáz szerelők, óvónők, tanárok, stb., stb.
Sajnos új, nagy központ még nem települt be, pedig az lenne a legnagyobb jele a gazdaság hosszú távú egészségének. Egy ilyet még meg kell nyernie az OV kormánynak, ha az erő látszatát is mutatni akarja.
Hibát most azzal lehet elkövetni, ha folytatja az osztogatást a kormány. A választásokat megnyerték, még az önkormányzati választásokig tartani kell a jelenlegi osztogatási szintet, de utána csökkenteni kell az állami kiadásokat.
Ezt a választások után nyugodtan meg lehet lépni, mert a választó csak az utolsó 1 évre emlékszik.
Szóval, hajrá. :-)