A legfőbb érv a legtöbb EU szkeptikus országban az EU ellen az ellenőrzés nélküli migráció. Az EU szkeptikus tagállamok attól tartanak, hogy eltűnik a népük, ha ida-oda áramlik a népesség. Az aggodalom jogos. A jelenlegi, ellenőrzés nélküli migráció valószínűleg ki fogja nyírni a nemzeteket.
Az első kérdés az, hogy jó-e, ha vannak nemzetek? A válasz az, hogy nagyon jó. A természetben az biodiverzitás fontos. Ennek az az oka, hogy ha magas a biodiverzitás, akkor az élet ellenállóképessége jobb. Ha csak néhány faj él valahol, akkor azok nagyon könnyen ki tudnak pusztulni. Ha néhány ezer faj él együtt, akkor valamelyik faj fog tudni alkalmazkodni vagy egyáltalán nem érzékeny az adott változásra. Ez nagyon pontosan így működik a nemzetekkel is. Ha csak egy nemzet marad az EU-n belül, akkor a mai "versenyelőny" - az hogy a különböző nemzetek másban jók és rosszak - elveszik.
Rövid távon valószínűleg jó, ha megszűnnek a nemzetek az EU-ban. Ez olyan, mintha kivágnánk minden erdőt és beültetnénk mindent csak búzával. Mert akkor pár évig eszméletlen mennyiségű élelmiszer lenne, sőt, még búzával is lehetne termelni az energiát. De ha pár év múlva bejön egy búza pestis, akkor a teljes élelmiszer forrás megszűnik és mindenki éhen hal. Arról nem is beszélve, hogy finom a kenyér, de azért nem szeretnénk csak kenyéren és vízen élni...
A nemzetek kinyírása az EU-ban a globális gazdaság érdeke. De nem az EU lakosságának az érdeke. A globális gazdaságot soha nem érdekelte, hogy mi lesz holnap. Csak az érdekli, hogy mi van ma. Minket viszont érdekel az is, hogy mi lesz holnap.
A nemzetek megóvásának érdeke felülírja az globális gazdaság érdekeit. Paradox módon pont annak az EU-nak kellene megvédenie a nemzeteket, ami éppen most szét akarja rombolni őket. Persze az EU vezetés az utóbbi jópár évben nem pont az EU lakosságának az érdekeit szolgálta, hanem a globális gazdaság vezetőinek az érdekeit.
Megoldás természetesen van.
Első körben a tartós áttelepülést keretszámokhoz kellene kötni. Ezeket a keretszámokat úgy kell meghatározni, hogy a célországoknak legyen ideje asszimilálni a beérkezőket.
A munkavállalókra más szabályokat kell hozni. Ha valaki munkát akar vállalni egy másik EU országban, akkor megteheti 6 + 6 hónapig 1 hónap kötelező szünettel. Ezekre az emberekre speciális szabályokat kell létrehozni, aminek a lényege az, hogy maradjanak meg a forrás ország adórendszerében. Tehát otthon fizessenek adót. Kivétel az EÜ biztosítás, amit a célországban kell kifizetni.
A kiküldetésekre lehet még lazább szabályozást hozni. Ha valaki alkalmazott marad a forrás országban, akkor minden évben jogosult mondjuk 150 napot bármelyik EU országban dolgozni, mint kiküldetésen levő alkalmazott.
Ezekkel a szabályozásokkal meg lehetne tartani a nemzetállamokat. A forrás ország munkavállalói maradnának otthon, valamint a családjuk, gyerekeik is maradnának otthon. Az áttelepülők száma pedig limitálva van.
Az, aki valóban át akar települni, megteheti, csak várnia kell. A személyes szabadságot csak a minimális mértékben csökkenti ez a szabályozás.
A jelenlegi népességvándorlás szabályozás egyértelműen rossz. Le kell cserélni egy működőre és egy olyanra, ami megóvja a nemzetállamokat, vele a kultúra diverzítást, ami az EU versenyelőnye pl. a US v. Kína ellen.