A Kúria az OTP-nek adott igazat, a "Devizahiteles" per ezzel lezárult.
A saját véleményemmel ellentétes az ítélet, a Kúria a vitatott átváltási költséget a "banki működés része" címmel ruházta fel, tehát az nem költség az ügyfél szempontjából - legalábbis a Kúria szerint.
Sajnos a fenti kitétellel bármit "nem költség"-nek lehetne minősíteni, ezért felmerül a gyanú, hogy a Kúria irányított döntést hozott. Nagy meglepetést nem okoz sajnos a dolog, Magyarország az utóbbi időkben egyre kevéssé jogállam.
Most viszont az az érdekes helyzet állt elő, hogy a joghajlítás/jogtiprás nem a nagy, multinacionális cégeket sújtotta, hanem a "kisembert".
Azok, akik eddig esetleg tapsikoltak annak, amikor a kormány folyamatosan megszegte a törvényeket, most a bot túlsó végére kerültek és ők is megtapasztalják, hogy milyen az, amikor kreatívan használják a jogot, de most ellenük...
A törvényt mindig be kell tartani. Akkor is, amikor a kisember kell védeni, pl. a jelenlegi ítélet vagy a magánynyugdíjak államosítása. Meg akkor is, amikor a cégeket kell védeni, pl. visszamenőleges bankadók, meg rezsicsökkentés meg ap*mf*sza, már olyan hosszú a lista, hogy nem is érdemes vezetni.