A Kínai gazdaság stabilizálódik 7,5%-os GDP növekedésre.
Az infláció már nem csökken, hanem egy kicsit nőtt Augusztusban, ami azt jelzi, hogy a gazdaság újra erősebben nő.
A külkereskedelmi egyenleg újra pozitív lett, méghozzá a válság óta megszokott sávban mozog.
Ezek az adatok azt jelzik, hogy a kormányzati intézkedések és a világgazdasági helyzet hatására Kínának 7,5%-on sikerült tartania a gazdasági növekedést.
Ez jóval kevesebb, mint amit megszokhattunk az utóbbi évtizedekben, de még mindig több, mint egy ideálisan vezetett fejlett kapitalista piacgazdaságban realizálható 6%-os GDP növekedés.
A személyes véleményem az, hogy Kínában pár éven belül 6% alá fog csökkenni a GDP növekedés, de hogy ez mikor következik be, nem tudom.
A banki reformok egyelőre működnek, a szabályokból adódó piaci anomáliákat lassan elnövi a gazdaság. A bankrendszeren azért még bőven van mit javítani, elsősorban a "Hitelképesség" mérését kell fejleszteni.
A társadalmi feszültségek a túlzott GDP növekedés miatt nagyok. A lassabb GDP növekedés ezeket részben automatikusan csökkenti. A korrupció és a bürokrácia azonban még mindig nagy, amin van mit dolgozni.
Az elsődleges veszély Kínára - ahogy a teljes világgazdaságra is - az, ha a FED esetleg leáll vagy akár csak lassít a QE-vel (Quatitative Easing). Ez most lehet, hogy tolódik. De lehet, hogy nem. Meglátjuk.
A feladat fel van adva Kínának, de úgy néz ki, hogy még ők a helyzet urai.
Ha jobban szeretnél élni: Nemzeti Kapitalista Párt