Sorra dőlnek a dominók, kiderült, hogy a US Verizon megfigyelése, ahogy várható volt, csak a jéghegy csúcsa, a US kormány megfigyelt/megfigyel minden telekom és internet céget.
A módszert leírtam egy előző bejegyzésemben, a lényege az, hogy a megfigyelt cégnek esélyt sem ad a tiltakozásra, ha nyilvánosságra hozza a megfigyelés tényét, akkor a teljes managementet letartóztatják és államtól függően kivégzik vagy életfogytiglanra lecsukják hazaárulásért.
A legnagyobb probléma ezzel természetesen az amerikai polgároknak van első körben, mert ők élnek egy náci rezsim alatt. De nem ez az egyetlen probléma.
A US teljes technológiai, kommunikációs valamint kutatás/fejlesztés szektora megszenvedheti a dolgot. Egyetlen cég sem engedheti meg magának, hogy bármilyen kormány megfigyelje. A cégek, még a US cégek is át fogják menteni a fontosabb adataikat az EU-ba, megbízható országokba, ahol demokrácia van és a kormány nem figyeli meg minden lépésüket. A legsúlyosabban a pont most felfutó felhő szolgáltatás az érintett, ami egészen biztosan költözik a US-ből.A másik, súlyos dolog a kutatás és fejlesztés. Ezt nem lehet olyan helyen végezni, ahol ezt bármikor ellophatja a kormány. A teljes iparág távozni lesz kénytelen a US-ből.
A magánszemélyek egy része is át fog vándorolni EU cégekhez, amiket a US nem figyelhet meg. Ez keményen fogja érinteni azokat a cégeket, amiknek a teljes profitja ettől függ, pl. Facebook vagy Google.
A teljes technológiai és kutatás/fejlesztés szektor összeroppanhat emiatt az ügy miatt a US-ben és egyszerűen átköltözhet az EU-ba.
A folyamat már el is indul, a Google és a Facebook is dörömböl Washingtonban, hogy kapjon magához a kormány, mielőtt a US elveszíti a teljes IT és telekom szektorát.
Őszintén szólva nekem, mint IT tanácsadónak kapóra jönne, ha így fordulnának az események. Ha tényleg ide jön a US IT és telekom szektor nagyobbik fele, akkor az még akkor is az egekbe nyomja az IT fizetéseket, ha nem pont az én szektoromba jön. Szóval csak hajrá, folytassa a US a megfigyeléseket!